KOMODİN NERELERDE KULLANILIR ?

Merhaba sevgili dizevimi.com okurları,

Yaratıcı 101 konularında ilk blog yazımı sizler için keyifle kaleme alıyorum. Yaratıcılık nedir ? Genelde hiç var olmayan bir şeyi var ederken kullandığımız bir kelimedir. Aslında var olan bir şeyi yeniden veya farklı şekillerde değerlendirebilmekte bir yaratıcılık türüdür. Hayal gücümüz ve pratik zekamızı kullanarak sayısız yaratıcılık fikrini hayata geçirebilmemiz mümkündür. Bu yazımda sizler ile '' komodin '' aslında sadece başucunda kullanmak yerine başka hangi alanlarda değerlendirebileceğimizi paylaşmak istiyorum.

Mobilya sektöründe ve popülaritesinde bundan 10 - 15 yıl öncesine kadar birden fazla çekmece barındırması ve üzerine serilen bir dantel / aksesuar ile kombinin tamamlanması ile bilirdik. Tek amacı başucumuzda kişisel kıyafetlerimizi barındırmasından ibaret oluyordu. Zaman geçtikçe gelişen sektör komodini bize tek çekmece veya hiç çekmece olmadan kullandığımız sadece şarj aleti, telefon ve benzeri ürünleri başucumuzda barındırmak için sağladığımız bir ürün haline geldi. Fakat kulanım alanı sabit kaldı. Bazı zamanlarda eskiyen komodinlerimiz yerine yenisini getirirken eskisini evden çıkarıyoruz. Değerlendirmek yerine bunu yapmamamız için size yaratıcı öneriler ile geldim.


Komodin başucu dışında hangi alanlarda, nasıl kullanılabilir ?

1 ) Harika bir köşe sehpa olabilir !

Evet, doğru okudunuz. Tek çekmecesi var ise kumanda, şarj aleti, anahtarlık gibi günlük yaşamda oturma odası veya salonda sıkça etrafta duran o dağınıklık komodin çekmecesinde yer alabilir. Koltuğun yanında minimal ve alan çalmayan bir ürün olarak sizi memnun edecektir. 

2 ) Aslında çocuklar için harika bir yemek alanıdır ! 

Nasıl yani ?! Bu başlığı okurken eğer içinizden bunu söylediyseniz hemen cevaplıyorum. Çocuklar yeme alışkanlıklarını geliştirdikleri süreçte enerji seviyeleri hafife alınmayacak yüksekliğe ulaşabiliyor. Bir yemek masasında, mutfakta, oturmak onları çoğu zaman sıkabiliyor. Öbür türlü ev çok dağılıyor diyorsanız yemek yemeyi tercih ettiği alana çekmecesi olmayan veya tek çekmeceye sahip bir komodini yemek masası yapabilirsiniz.  O yemek yerken mottosu olan oyuncakları ise o çekmecede durabilir! Bu durum onun için hem bir oyun saati hem de konforlu olacağı için yemek saatlerini keyifle beklemeye başlayacaktır. 

3 ) Ah, o antre yok mu ?! 

Ayakkabı çekeceği, diğer anahtarlıklar, küçük ve sayısız ürün ve kapı girişinde sizi bekleyen o dağınık görüntüyü tahmin edebiliyorum. Yaşam alanı küçük olan evlerde büyük antre mobilyaları zorluk çıkarabiliyor. Bu durumda komodin bu olaya hemen bir çözüm sağlıyor. Birden fazla çekmecesi olan ve aynı zamanda şık oyma ve dekoratif bir görüntüye sahip bir komodini antreye koymanızı tavsiye ediyorum. Sorun çözüldü! Ortam temiz, ferah ve göze güzel gözüküyor. Üstelik alan istediği kadar küçük olsun komodin her alanda minimum seviyede yer kaplıyor.

4 ) Balkona küçük bir dolap mı?!

Veya bir çekmeceli masa ? Alan büyük ise gayet tabi olabilir. Peki küçük bir balkon ? Hemen çekmeceli veya boşluk alanı geniş bir komodin imdadınıza yetişiyor ! Balkonda çay, kahve keyfi yaparken yanına sığdıramadığınız peçeteliğiniz, tadımlık tabaklar boşaldıktan sonra '' ağırlık çöktü ama mecbur kalkacağım yer yok, ağız tadıyla balkonumda bir tatlı keyfi yapamıyorum '' dediğiniz zamanlarda komodin en büyük çözüm kaynağınız olmayı başarıyor.

5 ) Laptop için ayrı bir çalışma masası mı?!

Ben bunu şu an aktif olarak yaşayan birisi olarak söylüyorum. Masa yer kaplıyor, ismi dizüstü bilgisayar olsa bile dizüstünde kullanımı zorlaşıyor. Bunun faresi, hoparlörü, soğutucu fanı derken mecburiyetten evden yer çalan bir masaya ihtiyaç duyuyoruz. Ben minimal ve küçük evleri sevdiğim için böyle bir seçeneğim olmuyor. Bu yüzden çekmecesiz ama bir raf boşluğu olan bir komodini bilgisayar masası yaptım. Minimal ve göz yormayan bir tasarıma sahip olması ayrı bir şıklık katıyor. Dizüstü bilgisayar ve fan üstünde, hoparlör ara boşlukta fare kullandığım zaman üstünde işim bittiğinde ise ara rafta yerini alıyor. Çayımı, tatlımı ara rafı sehpa gibi kullanarak işimi bölmeden değerlendirerek kullanabiliyorum.


Ve daha niceleri... Sizlerin aklına gelen yeni komodin değerlendirme fikirlerini bizlere mail yolu ile gönderebilirsiniz. 

dizevimi.com ailesi olarak sağlıklı günler diliyoruz.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.